Menu Zamknij

Trendy w Meblach na Wymiar 2024

Rok 2024 przynosi nowe trendy w meblach w świecie mebli na wymiar, które łączą innowacyjność, funkcjonalność i estetykę. Poniżej przedstawiamy najnowsze popularne style i materiały, kolorystykę i wykończenia oraz nowoczesne technologie, które dominują w meblarstwie.

Minimalizm – Minimalistyczne meble na wymiar są funkcjonalne i nieprzeładowane detalami, co nadaje wnętrzom elegancki i uporządkowany wygląd. Wykonanuje się je przeważnie z drewna jasnego w połączeniu meatlu i szkła. Są to proste linie, czyste formy i ograniczona paleta kolorów.

Japandi – to wnętrze zarówno spokojne, jak i funkcjonalne, z naciskiem na naturalne materiały i subtelne kolory. Hybryda japońskiego minimalizmu i skandynawskiego przytulnego stylu. Dominujące materiały to drewno bambusowe, bawełna, len, naturalne kamienie. Naturalne materiały podkreślają autentyczność i trwałość mebli, dodając im ciepła i charakteru.

Art Deco– to bogate zdobienia, geometryczne kształty i luksusowe materiały dodają wnętrzom wyrafinowanego wyglądu. To luksusowe i eleganckie formy z odrobiną glamouru. Materiały to aksamit, mosiądz i marmur.

Industrial – Industrialne meble na wymiar łączą nowoczesny design z surowym wykończeniem, tworząc unikalne i charakterystyczne wnętrza. Wykonane przeważnie z metalu, starego drewna i betonu.

Trendy w Meblach – kolorystyka

Co do kolorystyki to wszystko zależy od tego jaki klimat chcemy osiągnąć. Neutralne kolory tworzą spokojne i relaksujące wnętrza, które są uniwersalne i ponadczasowe. Nasycone kolory dodają wnętrzom głębi i wyrafinowania, idealne do eleganckich, nowoczesnych przestrzeni.

Trendy w meblach na wymiar w 2024 roku to połączenie estetyki, funkcjonalności i zaawansowanych technologii. Dzięki temu, meble te nie tylko zdobią wnętrza, ale także ułatwiają codzienne życie i przyczyniają się do ochrony środowiska.